marketing szeptany

W dzisiejszych czasach reklama przybiera bardzo różne formy. Aby dotrzeć do klienta trzeba się uciekać do bardzo różnych środków. Jednym z nich jest stosowanie marketingu szeptanego.

Podstawą do tego aby cieszyć się wysoką sprzedażą jest zdobycie zaufanie klienta do naszej firmy czy też oferowanych usług. Poprzez współczesne mass media oraz to jak formy komunikacji międzyludzkiej zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat zmianie uległo też to skąd czerpiemy informacje na temat danego towaru oraz do jakich z nich mamy największe zaufanie. Według najnowszych badań media takie jak prasa czy też telewizja wcale nie cieszą się mianem najbardziej wiarygodnego źródła informacji na temat produktów. Palmę pierwszeństwa w rankingach wiarygodności dzierżą media internetowe.

Marketing szeptany to jedno z narzędzi promocji które odznacza się bardzo dużą wiarygodnością przekazywanych do konsumenta komunikatów. Dobrze dobrany komunikat sprawia, że konsument nie będzie odczuwał, że ktoś próbuje wywrzeć na nim presje i zmusić go do zakupu. Ponadto jeżeli został on przekonany przez komunikat jakim posłużyliśmy się w marketingu szeptany to sam stanie się on niejako nośnikiem reklamy przekazując informację o produkcje dalej swoim znajomym czy też rodzinie. Będzie on więc jakby nieoficjalnym ambasadorem naszej marki. Taka siła marketingu szeptanego sprawia, że jest on coraz częściej wykorzystywany do promowania produktów danej firmy.

Za marketingiem szeptanym przemawiają również niskie koszty jego prowadzenia. Przykładowy koszt reklamy telewizyjnej to kilkaset tysięcy złotych, a jej efekt wcale nie musi być spektakularny. Budżet jaki należy przeznaczyć na marketing szeptany jest zdecydowanie mniejszy a do tego potrafi przynieść znacznie lepsze rezultaty. Cena kampanii opartej o marketing szeptany to zazwyczaj już tylko kilka tysięcy złotych.

Zaletami marketingu szeptanego jest również fakt, że pozwala on dotrzeć do dużego grona odbiorców, która organicznie będzie się powiększać oraz daje możliwość wywołania pozytywnych skojarzeń z daną marką. Decydując się jednak na skorzystanie z potencjału jaki drzemie w marketingu szeptany należy mieć na uwadze, że tego rodzaju kampanie trzeba powierzyć osobom z dużym doświadczeniem, które znają umiar i nie przesadzą w wychwalaniu waszej oferty. Klienci są w stanie bardzo łatwo wyczuć fałszywe komunikaty a to sprawia, że marketing szeptany nie przyniesie pożądanych efektów.

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi sposobami pozyskiwania klientów i rodzajami technik marketingowych zapraszamy do lektury http://www.xlblog.pl/

ARTYKUŁ SPOSNOROWANY

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert