Szafy to jedno z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Trudno się bez nich obyć, to w nich bowiem najwygodniejsze jest przechowywanie garderoby wszystkich domowników w należytym porządku, a dzięki dodatkowym półkom czy szufladom, mieszczą również często pościel, ręczniki lub innego typu wyposażenie domu. Jakie modele szaf warto dobierać do wnętrz, aby zachować harmonię ich aranżacji i wygodę użytkowania?

Szafy do przedpokoju

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są szafy do przedpokoju z lustrem, umożliwiające nie tylko przechowanie cięższej garderoby, jak kurtki, płaszcze, cieplejsze swetry, ale też buty lub okrycia głowy. Umieszczone na drzwiach szafy przesuwnej lustro pozwoli na szybkie skontrolowanie całości swojej stylizacji tuż przed wyjściem, a ponadto optycznie powiększy przestrzeń przedpokoju, najczęściej niezbyt obszernego. Wygodnym rozwiązaniem pojawiającym się w nowoczesnych domach i mieszkaniach są także specjalne szafy wnękowe, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca i efektowne zagospodarowanie przestrzeni. Dodatkowym atutem szaf do przedpokoju z drzwiami przesuwnymi są efektowne fronty. Wykonane z różnorodnych materiałów, czasem dodatkowo podświetlane, stają się efektownym elementem aranżacji całości przestrzeni przedpokoju.

Szafy do sypialni

Innym często wykorzystywanym rozwiązaniem aranżacyjnym, jest umieszczenie szaf przesuwnych lub uchylnych w sypialni. To przestrzeń, w której zazwyczaj znajduje się sporo dodatkowego miejsca, a umieszczenie w szafie sypialnianej bielizny i ubrań noszonych na co dzień, zapewnia wygodę użytkowania i pełną funkcjonalność. Wybierając szafy do sypialni, warto zdecydować się na dopasowanie ich frontów do pozostałych elementów wyposażenie: łóżka i stolików nocnych lub innych szafek tak, aby stworzyć wnętrze harmonijne, które sprzyja wypoczynkowi po pracowitym dniu.

Szafy uchylne czy przesuwne

Rodzaj drzwi uchylnych lub przesuwnych w wykorzystywanych w mieszkaniach szafach, zależy głównie od przestrzeni, jaką dysponujemy. W przedpokoju zazwyczaj praktyczniejsze jest zastosowanie drzwi przesuwnych, ze względu na możliwość zaoszczędzenia miejsca w tym zazwyczaj mało obszernym pomieszczeniu. Szafy uchylne zapewniają z kolei wygodny dostęp do swojego wnętrza i powiększają je, pozwalając na zmieszczenie tam większej liczby ubrań.

Szafy w wikimeble.pl

Dostępne w naszej ofercie szafy https://www.wikimeble.pl/SZAFY to zarówno modele z drzwiami uchylnymi, jak i przesuwnymi. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, efektowne i funkcjonalne, potrafią z powodzeniem zapewnić wygodną i elegancką aranżację.

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.