Twoja praca Cię nudzi, a portfel bywa, że świeci pustkami? Może to dobry moment na zmianę zawodu na taki, byś rano chętnie wstawał z łóżka, a wieczorem nie zastanawiał się, czy stać cię na pizzę ze znajomymi? Z badań wynika, że człowiek zmienia pracę w swoim życiu co najmniej 7 razy,
a posiadanie tylko jednego zawodu to przeszłość. Nie trzeba już kończyć studiów, które zwykle skupione są na książkowej teorii. Praktycznego i dobrze płatnego zawodu można nauczyć się wybierając kurs lub szkolenie w profesjonalnej placówce, która oferuje nadanie uprawnień w formie stosownego certyfikatu.

Jak zostać instruktorem pływania Łodź, czyli zanim dokonasz wyboru

Zanim zdecydujesz się na szkolenie przeanalizuj jeszcze raz swoją obecną sytuację zawodową. Pomyśl:

  • Czego najbardziej nie lubiłeś do tej pory robić, a co robiłeś najchętniej?
  • Jakie są Twoje zainteresowania? Może ostatnio pojawiło się wśród nich coś nowego?
  • Może jest coś, co chciałeś robić od dawna, ale nie było okazji czy motywacji?
  • Jakie są Twoje mocne i słabe strony?
  • Czy jest coś, co lubisz i robisz świetnie i mógłbyś wykonywać to zawodowo? Np. doskonale pływasz i zastanawiasz się, jak zostać instruktorem pływania Łodź?

Zasady wyboru szkolenia

Dobry wybór placówki szkoleniowej może zaważyć na Twoim przyszłym sukcesie zawodowym. Sprawdź, co znajduje się w ofercie Twojego miasta. Jeśli jest ona niewystarczająca, poszukaj poza Twoim miejscem zamieszkania. Warto zainwestować w dojazdy i noclegi, gdy wiesz, że znalazłeś miejsce, które gwarantuje najwyższy poziom kształcenia i otworzy dla Ciebie rynek pracy
w danym zawodzie. Przy wyborze szkolenia kieruj się następującymi kryteriami:

  • Czy wybrana przez ciebie placówka posiada zezwolenie na przeprowadzenie danego szkolenia i pracują w niej specjaliści wykwalifikowani w swojej dziedzinie?
  • Jakie są opinie dotychczasowych kursantów?
  • Przeanalizuj ceny. Dowiedz się także, jak liczne są grupy uczestników szkolenia. Bywa, że niższa cena oznacza większą grupę i gorszą jakość;
  • Czy certyfikat, który otrzymasz będzie respektowany przez zagranicznych pracodawców? Być może otworzysz się na pracę w międzynarodowym środowisku.

Pamiętaj, że rynek pełen jest kursów i szkoleń nastawionych na ilość, a nie na jakość. Dlatego Twój wybór powinien być dobrze przemyślany. To inwestycja Twojego czasu, pieniędzy i energii oraz być albo nie być Twojego zawodowego i życiowego zadowolenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *