Czy na dobry wideo rejestrator samochodowy trzeba wydać majątek?
Wbrew pozorom te najtańsze w zestawieniu z najdroższym sprzętem wcale nie muszą ponieść porażki.

Dobre rejestratory dostaniemy już w cenie od 149 zł. Oczywiście znajdziemy również rejestratory w cenie poniżej 100 zł, ale te raczej omijajmy.

Większość kierowców nie wyobraża sobie już, jazdy autem bez tego urządzenia. I tak naprawdę nie chodzi o rejestrowanie błędów czy łamania prawa przez innych kierowców, a przede wszystkim o udokumentowanie naszej własnej jazdy. Ponadto w momencie, kiedy występuje sporna sytuacja, takie nagranie może stać się istotnym argumentem, który rozstrzyga konflikt.

Oczywiście nie warto dopłacać za wszystkie funkcje. Kluczowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać to, czego oczekujemy od wideo rejestratora oraz ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Wybór w sklepach jest ogromny, a rozpiętość cenowa szeroka. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bez problemu znajdziemy sprzęt poniżej 100 zł, ale ten lepiej omijać, jak i urządzenia dużo droższe, gdzie przy zaawansowanych technologiach ceny przekraczają 2000 zł. To już dużo.

Wiadome jest, że im wyższa cena, tym lepsza jakość i bardziej rozbudowane wyposażenie.

Jednak tak naprawdę, nie za wszystkie dodatkowe funkcje warto płacić. Należy więc zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujemy np. funkcji alarmowania o zmęczeniu kierowcy, czy ostrzegania przed fotoradarami? Jedynie funkcja ostrzegania przed kolizją wydaje się przydatna.

Bez łączności Wi-Fi również można się obejść. Służy ona do łączenia kamery z aplikacją w telefonie, dzięki czemu, smartfonem możemy zmieniać funkcje filmowania czy wykonywania zdjęć. Możemy także przeglądać zapisane pliki, a nagrany materiał w razie potrzeby zapisać w pamięci telefonu. Dzięki temu rozwiązaniu producent może jedynie zmniejszyć urządzenie, rezygnując z ekranu, tak, aby łatwiej było je schować.

Funkcja: asystent pasa ruchu, również nie jest konieczna. Wszczyna alarm bez względu na to, czy podczas zmiany pasa ruchu włączymy kierunkowskazy, czy nie.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak dodatkowy element wart polecenia, a mianowicie dodatkowa kamera, którą umieszczamy na tylnej szybie. Nagrania z obu kamer zapisują się w formie oddzielnych plików, które mogą służyć nam, jako dokumentacja w spornych sytuacjach, np. jako dowód, że kierowca jadący z tyłu nie zachował bezpiecznej odległości.

Niestety, zmorą większości kamer samochodowych jest mocne oświetlanie światłem LED tablicy rejestracyjnej. W takich przypadkach na filmie tablica staje się nieczytelna i zostaje zarejestrowana biała plama. Podobne jest w przypadku mocnych świateł ksenonowych. Gdy podjedziemy zbyt blisko, odbite światło oślepia kamerę.

Duży wybór kamer samochodowych znajdziesz tutaj:  autoczescionline24.pl

Similar Posts