Dużo mówi się dzisiaj o anhydrycie jako rozwiązaniu, które zastąpi cementowe wylewki, analizując wady i zalety obu produktów, ciężko się z tym nie zgodzić. Czy to znaczy, że samopoziomujące wylewki staną się codziennością? Niestety nie, nie możemy bowiem zastosować ich w każdym miejscu, a zwłaszcza takim, które będzie narażone na długotrwałe działanie wody.

Anhydryt a wilgoć

Ten rodzaj wylewki nie jest przystosowany do miejsc, w których panuje ciągła wilgoć, jak chociażby myjnie samochodowe czy kuchnie przemysłowe. Nie znaczy to jednak, że możemy zastosować go w naszej łazience czy garażu. Ważne będzie jednak wykonanie odpowiednich zabezpieczeń.

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie izolacji przeciw wilgoci, zarówno pod, jak i na wylewce. Warto też zastosować dodatkowe uszczelniacze – może to być folia w płynie lub szlam uszczelniający. Dobrą praktyką będzie zalanie miejsc łączenia ściany i podłogi standardową, cementową wylewką.

Podsumowując

Wylewkę anhydrytową można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach, które są narażone na chwilowe/okresowe działanie wody, wymaga to jednak dodatkowych przygotowań. Dlatego warto zrobić niewielki rekonesans i znaleźć firmę posadzkarską z doświadczeniem, jak chociażby Tempo – wylewki Łódzkie.

Zadzwoń:
+48 509 293 183
Zobacz stronę:
https://www.tempo-spj.pl/

 

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *