Wygrana sprawa to satysfakcja z odniesionego sukcesu. By jednak wygrać, trzeba znaleźć dobrego i rzetelnego adwokata Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław – to tylko część z dużych miast, gdzie kancelarii adwokackich jest mnóstwo. Którą wybrać?

Adwokat, który mówi „po polsku”

Jednym z większych problemów podczas wizyt u adwokata, jest komunikacja. Żargon prawniczy zdają się rozumieć tylko i wyłącznie specjaliści. Co jednak z przeciętnym „Kowalskim”, który nie chce bezwiednie przytakiwać głową? W końcu nierzadko chodzi o sprawy, które wiążą się z wysokimi kosztami, wieloma konsekwencjami. Mamy prawo rozumieć, co mówi do nas adwokat. A ten z kolei ma obowiązek przedstawiać sprawę jasno i klarownie, by porada nie okazała się być zmarnowanym czasem.

Postawiliśmy sobie zadanie, znaleźć fachowca w swojej dziedzinie. W wyszukiwarce internetowej wpisaliśmy hasło „adwokat Kraków” i tu zaczyna się zabawa, bo wyników jest tyle, że nie wiadomo, którą opcję wybrać. Pomocne może okazać się zadanie przynajmniej kilku, a nawet kilkunastu pytań, dzięki którym samodzielnie ocenimy, czy dany adwokat faktycznie będzie w stanie nam pomóc.

Najważniejsze pytania

W pierwszej kolejności rozważmy, czy faktycznie potrzebujemy adwokata. Może sprawa wcale nie jest tak zawiła, wymaga jedynie typowej porady prawnej, którą można również uzyskać online, a która będzie bezpłatna bądź w niskich kosztach. Jeśli jednak decydujemy się na kontakt z osobą fizyczną – adwokatem w placówce stacjonarnej, nie możemy bać się pytań o kompetencje adwokata. Do tego doświadczenie i specjalizację. Ten, który będzie świetny w sprawach rodzinnych, może mieć również wiedzę w sprawach cywilnych czy karnych, jednak brak doświadczenia najpewniej znajdzie ujście w przegranej sprawie. Gdy już wiemy, że podobne sprawy były prowadzone, trzeba się zorientować z jakim skutkiem – wygrane czy przegrane?

Na hasło „adwokat Kraków” Internet nie pozostaje obojętny. Decyzja o podjęciu niejako współpracy z konkretną osobą ma znaczenie, nie tylko dla naszych finansów. Odpowiedzi na pytania o kompetencje, doświadczenie, stosowane metody czy sposób komunikacji pomiędzy obydwiema stronami, dadzą wskazówki, na kogo ostatecznie postawić.

Similar Posts

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.