Inhibitor korozji to specjalistyczne środki chemiczne służące do ochrony antykorozyjnej i są wykorzystywane zarówno w zamkniętych jak otwartych instalacjach grzewczych i chłodniczych.

Tego typu produkty ograniczają szybkość rozwijania się korozji. W skład inhibitorów korozji wchodzą głównie związki organiczne i nieorganiczne, środki buforujące oraz biocydy.

Inhibitor korozji producent – ogólne zasady jego działania

Głównym zadaniem, jakie mają inhibitory korozji, jest tworzenie warstwy ochronnej, dzięki której procesy korozyjne w danej instalacji podlegają znaczącemu ograniczeniu. Inhibitor korozji jako zabezpieczenie antykorozyjne, znajdują zastosowanie w instalacjach zbudowanych z materiałów, które podatne są na korozję i zawierają w swoim składzie metale takie jak mosiądz, miedź czy aluminium. Bariera efektywnie będzie chroniła powierzchnię metalu tylko wtedy, gdy inhibitory będą obecne przez cały czas. Poza regulacją poziomu pH inhibitory zapobiegają również w instalacjach wodnych odkładaniu się osadów i kamienia oraz powstawaniu zabezpieczeń biologicznych. Na rynku dostępnych jest wiele inhibitorów, które przeznaczone są do różnych układów.

Inhibitor korozji producent – użytkowanie i ograniczenia

Do instalacji inhibitory można wprowadzać na kilka sposobów. Najprostszym jest wlanie preparatu do instalacji. Można również użyć odpowiednich akcesoriów, np. do zanurzania. Już niewielka ilość środka zapewnia skuteczne działanie, co czyni inhibitory korozji wyjątkowo ekonomicznymi. Przed ich zastosowaniem należy pamiętać o ich przeznaczeniu. We właściwy sposób użytkowany produkt jest w stanie ochronić układ przed korozją, zapewniając jego funkcjonowanie w niezawodny sposób przez długi okres.
zabezpieczenie antykorozyjne
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: inhibitor korozji producent.

 

 

Popularne tagi : środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie antykorozyjne

Dojazd:

 

Similar Posts