Czeka Cię ważne spotkanie biznesowe a nie wiesz jak się do niego przygotować? Oto kilka porad na co zwrócić uwagę i o co zadbać by zaprezentować się z jak najlepszej strony. W końcu pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Odpowiedni strój

Wydawać się to może oczywiste by na ważne spotkanie biznesowe nie zakładać naszej ulubionej koszulki z logo zespołu rockowego, a ubrać się stosowanie. Jeżeli nasz klient zauważy nas ubranych nieodpowiednio, wizerunek nie tylko nas, ale także całej firmy może zostać nadszarpnięty.  Jak w takim razie zapobiec takiej sytuacji?

  • Zadbać o prostotę – wybrać skromny strój, nie rzucający się w oczy. Warto także dobrać takie ubrania by zamaskować nasze niedoskonałości figury.
  • Ograniczyć dodatki takie jak wielkie złote zegarki czy masywne kolczyki, paniom wypada założyć skromny łańcuszek czy kolczyki a panowie powinni dobrać akcesoria tak by nie rzucały się w oczy.
  • Dobrać kolory – odpowiednie połączenie kolorów stanowi dobrze zgraną całość stroju. Ciemne kolory oznaczają prestiż i powagę, niebieski wzbudza zaufanie a jaskrawe kolory oznaczają aktywność i dynamizm.

Panowie muszą pamiętać by na spotkania biznesowe zawsze zakładać marynarkę, w niektórych sytuacjach można ją rozpiąć lub nawet zdjąć. Krawat nie powinien być w krzykliwych kolorach lub wzorach.

Panie powinny dobierać strój skromnie, by nie odkryć za dużo. Umiar należy także stosować przy wyborze biżuterii i innych dodatków. Nie powinno się także zakładać odkrytych butów i rajstop.

Zachowanie

Mowa ciała odgrywa bardzo ważną rolę. Twój klient od razu musi wiedzieć że jesteś osobą pewną siebie, profesjonalną w tym co robi i godną zaufania,  można to osiągnąć samą postawą i ruchami. Wyprostowane plecy, lekko uniesiona głowa i pewny krok to oznaka pewności siebie. Podczas powitania podajemy sobie ręce, nasz uścisk powinien być pewny lecz nie za mocny. Podanie wiotkiej ręki oznacza słabość i niepewność. Warto też zwrócić uwagę na gestykulacje – skrzyżowanie rąk czy nóg to przejaw zamknięcia i sygnalizowania obaw. Wszelkie działania takie jak trzymanie dłoni przy twarzy, zabawa włosami oznaczają niepewność, zdenerwowanie lub nieszczerość. Patrzenie prosto w oczy naszego rozmówcy oznacza szczerość oraz zainteresowanie lecz kiedy kontakt wzrokowy jest zbyt długo utrzymywany, może spowodować on poczucie dyskomfortu podczas konwersacji.  Sposób siedzenie jest także ważny, zakładanie nogi na nogę może być odebrane jako brak szacunki i zniewagę. Należy usiąść pewnie i zbytnio się nie wiercić.

Środek transportu

Mimo że nasz klient nie zawsze będzie wiedział czym przyjechaliśmy, o ten aspekt także warto zadbać. Na przykład jeżeli jesteśmy grafikiem  i stawimy się na spotkanie niepowtarzalnym samochodem, oznacza to że jesteśmy odważni i kreatywni.  Jeżeli na spotkanie stawimy się przyjeżdżając w luksusowym (należy zachować umiar, jak wszędzie) samochodem, będzie to oznaczało że jesteśmy profesjonalistami. Jeżeli na co dzień nie poruszamy się po mieście super samochodami a na potrzeby spotkania chcemy dobrze się zaprezentować, warto skorzystać z usługi wypożyczalni Eurostyle – wynajem samochodów Warszawa

 

Artykuł sponsorowany

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *