Jeżeli potrzebujesz namiotu – staniesz nie tylko przed wyborem konkretnego modelu, ale także rodzaju namiotu. A tych jest co najmniej kilka. Jak wybrać najbardziej dopasowany?

Wybór rodzaju namiotu

Możliwości wyboru są dosyć duże. My dzisiaj przedstawimy Wam kilka z nich. A dokładniej – pięć rodzajów namiotów. Pierwszy z nich to tunel foliowy. Dalej – przedstawimy namioty ekspresowe i namioty imprezowe. A na końcu krótko opiszemy namioty handlowe oraz namioty magazynowe.

Tunel foliowy najczęściej wybierany jest w celu okrywania upraw polowych. Pozwala na zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a także przed szkodnikami. A co więcej zabezpiecza uprawy przed niektórymi zabrudzeniami, które nie sposób ominąć na otwartej przestrzeni. Tunele foliowe charakteryzują się niską ceną, trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą służyć przez długie lata.

Kolejny rodzaj to namiot ekspresowy. Jak wskazuje sama nazwa – jego podstawowym wyróżnikiem jest możliwość niemal błyskawicznego rozstawienia oraz złożenia namiotu. Doświadczone osoby będą bez problemu rozkładać go w nie więcej niż kilka minut. Ten rodzaj namiotu charakteryzuje również bardzo prosta konstrukcja. Świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy rozstawić na przykład stoisko w miejscu publicznym.

Następnym rodzajem jest namiot imprezowy. A ten niejedno ma imię. Znajdziemy sporą różnorodność modeli. Różnice dotyczą już nawet podstawowego zakresu powierzchni. Od najmniejszych modeli o powierzchni nawet 25 metrów kwadratowych, po zdecydowanie – nawet cztery razy większe.

Przedostatnim rodzajem są namioty handlowe. Doskonale sprawdzają się jako mobilne punkty sprzedaży. Mogą służyć jednak również do organizowania imprez. Handlowe namioty charakteryzują się niską ceną oraz niskimi kosztami eksploatacji. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób handlujących sezonowo, które potrzebują ochrony przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie poszukują niedrogiej inwestycji.

Kolejny rodzaj to namiot magazynowy. Te świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla tradycyjnych, murowanych magazynów, ponieważ koszt ich budowy oraz eksploatacji jest znacznie niższy. Chronią przed warunkami atmosferycznymi i umożliwiają przechowywanie różnorodnego rodzaju materiałów.

Similar Posts

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *