Zabieranie głosu czy wystąpienie w obecności dużej grupy innych osób, to dla wielu z nas bariera, którą trudno pokonać. Boimy się przemawiać. Nie jednego z nas zaczyna wtedy boleć brzuch, drżą ręce, a bicie serca przyśpiesza. W takim momencie wolelibyśmy być zupełnie w innym miejscu i wykonywać inną pracę, gdyby tylko była możliwość zwolnienia nas z zaszczytu wystąpienia publicznego. Duże grono osób tak ma. Leki i strachy siedzą w naszych głowach przez długi czas, aż w końcu uznajemy je za prawdę. Nadszedł wreszcie czas, aby coś z tym zrobić! Na pewno przypominasz sobie nudne i nieudane wystąpienia, i nie chcesz, aby Twoje było ocenione w ten sposób. Szkolenie z wystąpień publicznych to coś dla Ciebie. Dzięki takiemu szkoleniu przełamiesz strach, a wiedza na nim zdobyta pomoże Ci porwać tłumy podczas Twojej prelekcji.

Trema przed prezentacją – jak ją pokonać?

Nawet doskonale przygotowaną osobę mogą „zjeść” nerwy. W gardle pojawia się gula, głos więźnie, a Ty nie możesz przemawiać tak świetnie, jak w domu przed lustrem. Zniknęły zabawne historie i ciekawe anegdoty i puenty. Za to pojawił się duży stres, a większość zdań zaczyna się od „yyyy” i polot całej prezentacji gdzieś odleciał.

A zastanawiałeś się, żeby wyjść bez zbędnych nerw, stresu, a swoją wiedzę przekazać hipnotyzując i porywając publiczność tak, żeby na koniec prelekcji otrzymać gromkie brawa?

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać się na szkolenie z wystąpień publicznych, a po nim podbijać swoimi wystąpieniami publiczność.

Similar Posts