www.dobrypackshot.pl fotografia produktowa

Miniaturka, czyli zdjęcie prezentujące produkt na liście ofert Allegro, to jeden z najważniejszych elementów promocyjnych. Jej rolą jest przyciągnąć wzrok i zainteresować do przejrzenia oferty potencjalnego klienta. Według statystyk dobrze dobrane zdjęcie na miniaturce zwiększa szansę na sprzedaż aż o 12%.
W lutym 2017 Allegro zmieniło zasady dotyczące miniaturek, pragnąc poprawić ich jakość i udostępniając sprzedającym nowe, większe możliwości. Jak zmieniły się zasady dotyczące miniatur?

 

Nowe wymogi dotyczące miniaturek zdjęć produktów

Nowe zasady weszły w życie w lutym 2017 roku. Od tej pory użytkownik ma możliwość umieszczenia w miniaturce zdjęcia w rozdzielczości aż do 2560×2560 pikseli, żeby kupujący mogli lepiej obejrzeć szczegóły produktu. Nowością jest także możliwość zmiany miniaturki w trakcie trwania aukcji, co do tej pory było niemożliwe. Bardzo ważną zmianą jest obowiązek prezentowania produktu na białym, czystym tle bez dodatkowych elementów graficznych, w tym loga, napisów czy innych grafik. Niedopuszczalne są także obramowania.

www.dobrypackshot.pl zdjęcia na białym tle

Profesjonalne zdjęcia na białym tle – jak to zrobić?

Zgodnie z nowymi wymogami Allegro sprzedający powinien przygotować profesjonalną prezentację sprzedawanego produktu. Jak to zrobić, żeby przedmiot prezentował się atrakcyjnie, a zdjęcie spełniało zalecenia Allegro?

Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który przygotuje zarówno wyraźne i czytelne zdjęcia na białym tle. Takie fotografie, jeśli mają prezentować się zachęcająco, muszą być profesjonalne – źle wycięte kontury przedmiotu sprawią, że produkt straci atrakcyjność, a oferta zainteresowanie.

Artykuł przygotował Michał Kowalski z www.dobrypackshot.pl, który na co dzień zajmuje się fotografią produktową spełniającą wymogi allegro.

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *