Częste pytania

Często w wyszukiwarce pojawia się pytanie, jak zostać instruktorem fitness? Coraz więcej osób zastanawia się czym się zajmuje i po co w ogóle instruktor fitness? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Instruktorem fitness może zostać każdy kto skończył odpowiedni kurs bądź jest po specjalistycznych studiach. Na kurs może udać się każda osoba, certyfikat ukończenia wydawany jest jeśli uczestnik ma przynajmniej wykształcenie średnie. Jeśli nie to i tak może ukończyć kurs a certyfikat otrzyma po ukończeniu szkoły. Warto nad znaczyć, że instruktor to poważny i odpowiedzialny zawód podczas, którego wykonywania bierze się odpowiedzialność za podopiecznych. Zatem instruktor musi być kompetentny i podchodzić do swojej pracy profesjonalnie. Ogromną wiedzę zdobywa się na kursach lecz drugie tyle czerpie się z doświadczenia.

Co może robić?

W dużym skrócie instruktor fitness zajmuje się prowadzeniem zajęć takich jak: aerobik, zumba, step czy klasyczne zajęcia fitness. Jest również upoważniony do zwracania uwagi osobom ćwiczącym na siłowni. Na kursach jest uczony z zakresu anatomii, dietetyki i treningów: siłowego, aerobowego itp. Dlatego często nazywany jest strażnikiem poprawnej techniki, oczywiście określenie jest żartobliwe.

Potrzeba ćwiczeń z instruktorem fitness jest oczywista, ponieważ układa on plan danych zajęć i dobiera ich trudność do danej grupy. Poprawna forma takich zajęć powinna być poprzedzona wywiadem, który ma potwierdzić bądź zaprzeczyć możliwość wykonywania ćwiczeń przez poszczególnych uczestników. Najlepiej jakby przed pierwszym treningiem instruktor wypytał się dokładnie o stan zdrowia uczestnika aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zatem wszyscy jednogłośnie powinni twierdzi, że instruktor fitness jest jak najbardziej potrzebny. Dlaczego tak nie jest? Ponieważ każdy kto nie ma specjalistycznej wiedzy na temat fitness myśli, że to nic trudnego stanąć przed grupą ludzi i wykonywać z nimi ćwiczenia. Samo przygotowanie układu ćwiczeń jest bardzo skomplikowanym procesem. Instruktor musi zadowolić wszystkich swoich klientów i uśrednić poziom trudności.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
jak zostać instruktorem fitness

Dojazd:

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert