Chiński rynek od kilku lat staje się coraz bardziej istotny dla całej Europy, bowiem zdecydowana większość produktów dostępnych na półkach sklepowych, została właśnie tam wyprodukowana i nikogo to już nie dziwi. Większość dużych producentów, ma swoje fabryki w innych krajach, w tym także w Chinach. Przeniesienie tam produkcji wynika głównie z dużej chłonności tamtejszego rynku oraz z możliwości korzystania ze znacznie tańszej siły roboczej. Więc nic dziwnego, że również polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na uruchomienie produkcji na terenie Chin.

Wejście na chiński rynek, daje duże możliwości rozwoju firmy, gdyż jest to druga pod względem wielkości gospodarka świata i tamtejsza rzeczywistość bardzo szybko się zmienia. Jednak nie jest to łatwa sprawa, ponieważ jest to rynek, znacznie różniący się od tych, na których polskie firmy się do tej pory rozwijały, ma inną kulturę prawną oraz zawiłe przepisy. Planując rozpoczęcie produkcji w Chinach, w pierwszej kolejności należy wyszukać firmy, które zajmują się produkcją na zamówienie z odpowiedniej branży, następnie warto w miarę możliwości dokonać ich weryfikacji, bowiem często zdarza się, że firma jest jedynie pośrednikiem, a nie samym producentem. Kolejnym krokiem są negocjacje, dzięki którym, można ustalić korzystne warunki umowy, jakość produkowanych przedmiotów oraz przede wszystkim cenę. Aby zminimalizować ryzyko pomyłki rozpoczęcia współpracy z niewłaściwą firmą, większość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług lokalnych agencji pośredniczących, które oferują szeroki zakres działań. Zatrudniony doświadczony YIWU AGENT znający chiński rynek, pomoże rozwiązać problemy z zakresu m.in. znalezienia nowych dostawców, weryfikacji oraz nadzoru nad ich pracą, negocjacji korzystnych cen, ustalenia terminów i pilnowania ich realizacji, kontroli jakości towaru, pomocy w procesie dostawy i wsparcia logistycznego, zapewnienia wymaganej dokumentacji, wsparcia obsługi posprzedażnej czy pomocy w zorganizowaniu podróży służbowej do Chin. Zanim planowana produkcja w Chinach dojdzie do skutku, trzeba zapoznać się także, ze stawkami opłat podatkowych i celnych, które należy zapłacić po przysłaniu towaru do Polski. Również w tej kwestii, profesjonalne agencje pośredniczące zapewniają pomoc.

Zmieniające się rynki powodują konieczność dostosowywania produkcji do potrzeb klienta. Wytwarzanie w Chinach, wcale nie musi wiązać się z niską jakością produktu i jeśli komuś uda się wejść na ten rynek, może nie tylko produkować tam przez wiele lat, ale także założyć kolejne firmy czy budować fabryki jako, że jest to niezwykle chłonny rynek coraz bardziej otwarty na współpracę z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert