Wygrana sprawa to satysfakcja z odniesionego sukcesu. By jednak wygrać, trzeba znaleźć dobrego i rzetelnego adwokata Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław – to tylko część z dużych miast, gdzie kancelarii adwokackich jest mnóstwo. Którą wybrać?

Adwokat, który mówi „po polsku”

Jednym z większych problemów podczas wizyt u adwokata, jest komunikacja. Żargon prawniczy zdają się rozumieć tylko i wyłącznie specjaliści. Co jednak z przeciętnym „Kowalskim”, który nie chce bezwiednie przytakiwać głową? W końcu nierzadko chodzi o sprawy, które wiążą się z wysokimi kosztami, wieloma konsekwencjami. Mamy prawo rozumieć, co mówi do nas adwokat. A ten z kolei ma obowiązek przedstawiać sprawę jasno i klarownie, by porada nie okazała się być zmarnowanym czasem.

Postawiliśmy sobie zadanie, znaleźć fachowca w swojej dziedzinie. W wyszukiwarce internetowej wpisaliśmy hasło „adwokat Kraków” i tu zaczyna się zabawa, bo wyników jest tyle, że nie wiadomo, którą opcję wybrać. Pomocne może okazać się zadanie przynajmniej kilku, a nawet kilkunastu pytań, dzięki którym samodzielnie ocenimy, czy dany adwokat faktycznie będzie w stanie nam pomóc.

Najważniejsze pytania

W pierwszej kolejności rozważmy, czy faktycznie potrzebujemy adwokata. Może sprawa wcale nie jest tak zawiła, wymaga jedynie typowej porady prawnej, którą można również uzyskać online, a która będzie bezpłatna bądź w niskich kosztach. Jeśli jednak decydujemy się na kontakt z osobą fizyczną – adwokatem w placówce stacjonarnej, nie możemy bać się pytań o kompetencje adwokata. Do tego doświadczenie i specjalizację. Ten, który będzie świetny w sprawach rodzinnych, może mieć również wiedzę w sprawach cywilnych czy karnych, jednak brak doświadczenia najpewniej znajdzie ujście w przegranej sprawie. Gdy już wiemy, że podobne sprawy były prowadzone, trzeba się zorientować z jakim skutkiem – wygrane czy przegrane?

Na hasło „adwokat Kraków” Internet nie pozostaje obojętny. Decyzja o podjęciu niejako współpracy z konkretną osobą ma znaczenie, nie tylko dla naszych finansów. Odpowiedzi na pytania o kompetencje, doświadczenie, stosowane metody czy sposób komunikacji pomiędzy obydwiema stronami, dadzą wskazówki, na kogo ostatecznie postawić.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *