Organizacja WFS Polska organizuje cykliczne spotkania networkingowe, na których zrzesza przedsiębiorców z różnorodnych branż z całej Polski. Taki event to świetna okazja dla członków, by zaprezentować siebie i swoją firmę z jak najlepszej strony. Przyjazna atmosfera spotkania z pewnością wpływa pozytywnie na zawiązanie nowych kontaktów, a co za tym idzie, wspiera także rozwój na wielu płaszczyznach.

Wybierając się na pierwsze spotkanie networkingowe, zapoznaj się z prostymi zasadami, które sprawią, że poczujesz się pewniej w nowym towarzystwie i otworzysz na dostępne możliwości.

Networking na poziomie

  • Sprawdź w sieci, z kim będziesz miał okazję się spotkać. Poznaj branże i zastanów się, z którą z osób warto porozmawiać o współpracy i co sam mógłbyś jej zaoferować.

 

  • Bądź punktualny i pamiętaj o przywitaniu. Pamiętaj, że pierwsze 10 sekund wystarczy, by zrobić na kimś dobre wrażenie, a to pomoże Ci zbudować pozytywną interakcję już na samym początku rozmowy.

 

  • Bądź aktywnym rozmówcą – dialog opiera się zawsze na wymianie zdań, zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi. Dlatego tak ważny jest czynny udział w rozmowie i wykazanie zainteresowania rozmówcą. Nie skupiaj się wyłącznie na sobie bądź ciekawy także tego, co ktoś może oferować Tobie.

 

  • Okaż szacunek wszystkim uczestnikom. Na spotkaniu możesz poznać różne osoby, zarówno prowadzące lokalny biznes, jak i takie, które osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Ważne jest, abyś nie oceniał ich jedynie przez pryzmat tego, czym się zajmują.

 

Networking stwarza możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach, dlatego tak ważne jest Twoje odpowiednie przygotowanie. Pamiętaj przede wszystkim o tym, by w rozmowie z innymi przedsiębiorcami być po prostu sobą.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *