www.dobrypackshot.pl fotografia produktowa

Miniaturka, czyli zdjęcie prezentujące produkt na liście ofert Allegro, to jeden z najważniejszych elementów promocyjnych. Jej rolą jest przyciągnąć wzrok i zainteresować do przejrzenia oferty potencjalnego klienta. Według statystyk dobrze dobrane zdjęcie na miniaturce zwiększa szansę na sprzedaż aż o 12%.
W lutym 2017 Allegro zmieniło zasady dotyczące miniaturek, pragnąc poprawić ich jakość i udostępniając sprzedającym nowe, większe możliwości. Jak zmieniły się zasady dotyczące miniatur?

 

Nowe wymogi dotyczące miniaturek zdjęć produktów

Nowe zasady weszły w życie w lutym 2017 roku. Od tej pory użytkownik ma możliwość umieszczenia w miniaturce zdjęcia w rozdzielczości aż do 2560×2560 pikseli, żeby kupujący mogli lepiej obejrzeć szczegóły produktu. Nowością jest także możliwość zmiany miniaturki w trakcie trwania aukcji, co do tej pory było niemożliwe. Bardzo ważną zmianą jest obowiązek prezentowania produktu na białym, czystym tle bez dodatkowych elementów graficznych, w tym loga, napisów czy innych grafik. Niedopuszczalne są także obramowania.

www.dobrypackshot.pl zdjęcia na białym tle

Profesjonalne zdjęcia na białym tle – jak to zrobić?

Zgodnie z nowymi wymogami Allegro sprzedający powinien przygotować profesjonalną prezentację sprzedawanego produktu. Jak to zrobić, żeby przedmiot prezentował się atrakcyjnie, a zdjęcie spełniało zalecenia Allegro?

Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który przygotuje zarówno wyraźne i czytelne zdjęcia na białym tle. Takie fotografie, jeśli mają prezentować się zachęcająco, muszą być profesjonalne – źle wycięte kontury przedmiotu sprawią, że produkt straci atrakcyjność, a oferta zainteresowanie.

Artykuł przygotował Michał Kowalski z www.dobrypackshot.pl, który na co dzień zajmuje się fotografią produktową spełniającą wymogi allegro.

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.