Jeśli myślisz, że jesteś już w wieku, gdy zabawa nie przystoi, na pewno jesteś w błędzie. Przez lata obserwowania ludzi podczas imprez integracyjnych, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nie ma takiego momentu w życiu, gdy należy zapomnieć o zabawie i rozrywce. Gdy pierwszy raz o tym pomyślisz, już nigdy nie będziesz radosnym człowiekiem. A przecież pielęgnacja wewnętrznego dziecka jest bardzo łatwa i wywołuje uśmiech na twarzy.

Różne sposoby, cel ten sam

Specjaliści z Agencji Eventowej Bartbo, ciągle szukają ciekawych sposobów na zabawę. Wykorzystują naturalną ciekawość i skłonność ludzi do robienia czegoś nowego. Zawsze mają w zanadrzu jakieś zabawki i pomysły jak je wykorzystać. Cztery koła  kojarzą się z quadami i autami terenowymi, sprężone powietrze z paintballem i wiatrówkami, a stalowa lina z parkiem linowym i adrenaliną na wysokości. Nawet najprostsze zabawki mogą posłużyć jako idealne narzędzie zgrywania zespołu.

Zaczynamy integrację

Już w szkole podstawowej, nauczyciele wiedzą, że uczniowie w klasie poznają się na przerwach, a nie w trakcie lekcji. Przy tablicy jest tylko czas na pracę i weryfikację wiedzy, najlepszym sposobem na wzajemne poznawanie jest bieganie na korytarzu. Tylko w swobodnych  sytuacjach, najlepiej poza miejscem pracy, członkowie zespołu mogą poznać swoje najlepsze strony. Celem takiego poznawania jest poprawa wydajności. Nie wszyscy w to wierzą, ale w trakcie nietypowych wyzwań w swobodnej atmosferze, tworzą się trwałe relacje, wyłaniają liderzy. A dodatkowo, wszyscy dobrze się bawią. Znika stres, oficjalna zależność służbowa przestaje mieć znaczenie, rozpoczyna się budowanie czegoś, co można nazwać „Team Spirit”.

Gdzie? Wszędzie!

Imprezy integracyjne kojarzą się zazwyczaj z kilkudniowym wyjazdem do hotelu lub ośrodka wypoczynkowego. To oczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie, lecz dla niektórych zbyt drogie. Co ciekawe, budować zespół w swobodnej atmosferze można praktycznie wszędzie – nawet w biurze czy w fabryce. W nowoczesnych firmach tworzy się nawet całe strefy zabawy, gdzie pracownicy mogą się zrelaksować w grupie, rywalizując w różnego rodzaju grach, czy zwyczajnie odpoczywając. Kierownictwo tych firm, już dawno zrozumiało, że nie ma nic gorszego niż pracownicy siedzący bez przerwy przy swoich biurkach. Ciągłe przebywaniu na stanowisku pracy, nie poprawia wydajności. Zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy muszą być kreatywni – tworząc, wymyślając i projektując.

Bartbo, czyli specjaliści od rozrywki

Od kilkunastu lat robimy wszystko, aby inni zapomnieli o tym, że są dorośli. Chcemy, aby każdy czasem wrócił do dzieciństwa. Jest to nieustanny proces, który trzeba co jakiś czas powtarzać, gdyż dorośli częściej wybierają powagę niż uśmiech i radość. A przecież we wszystkich ankietach czytamy, że Polacy chcą żyć radośnie, bo dzięki temu żyjemy długo i zdrowo. Naszym zadaniem nie jest jednak znalezienie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego”, a raczej znalezienie sposobów, aby ten stan rzeczy zmienić.

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert