tusz zamienny

Eksploatacja sprzętu komputerowego wiąże się z faktem, że część elementów musi być co jakiś czas wymieniana, inne uzupełniane czy naprawiane. Drukarki – niezależnie od tego czy laserowe czy atramentowe wymagają regularnej konserwacji, by nadal móc wydajnie pracować. W przypadku atramentowych urządzeń konieczna jest wymiana tuszu (bądź tuszów, jeśli zdecydowaliśmy się na praktyczniejszą opcję -drukarkę kolorową). Istnieją tutaj dwie możliwości. Zakup oryginalnych wkładów bądź ich zamienników. Co wybrać?

Generalnie reguła, którą potwierdzają nieliczne wyjątki mówi o tym, że im tańszy jest model drukarki atramentowej, tym większy koszt stanowią oryginalne tusze do niej. W ten sposób producenci zabezpieczają swój zysk. Do zalet tuszy dedykowanych dla konkretnego modelu można jednak zaliczyć ich wysoką jakość, oraz fakt, że w ten sposób nawet jeśli dojdzie do awarii, prawa do gwarancji zostaną zachowane. W przypadku zamienników ten drugi warunek nie zawsze pozostaje spełniony.

Mimo tego warto zdecydować się na tusz zamienny z kilku względów. Przede wszystkim nabywając taki tusz od zaufanego dystrybutora można mieć pewność, że jest on dobrej jakości produktem. Należy pamiętać, że komponenty, z których wytwarza się zamienniki są często takie same. O wartości oryginalnych tuszy stanowi więc jedynie etykietka oraz przeprowadzane w laboratoriach specjalistyczne testy. Dobry tusz wcale jednak nie potrzebuje tego rodzaju “dodatków”.

Najistotniejsza jest przecież kwestia jakości druku oraz wydajności produktu. Niższe koszty zakupu to więc najistotniejsza, ale nie jedyna zaleta. Trzeba tylko mieć na względzie, by skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w dostarczaniu takich zamienników. Wtedy mamy pewność, że tusz jest fabrycznie nowy, a nie regenerowany. Oczywiście niektórzy producenci drukarek zabezpieczają się przed wymianą ich oryginalnych produktów na zastępcze. Jednak również w tym wypadku można uniknąć wydawania horrendalnych kwot na oryginalny nowy tusz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów na rynek wprowadzane są bowiem kartridże napełniane ponownie, a nawet zestawy do napełniania zasobników. Jakąkolwiek opcję wybierzemy warto pamiętać o konsekwencjach zakupu produktu niższej jakości. Eksploatacja drukarki atramentowej nie musi generować bardzo wysokich kosztów, jednak nie należy sugerować się jedynie ceną. Doskonała jakość także jest istotna – zapewniają ją m.in. produkty dostępne w sklepie Locoprint.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.