księgowość internetowa

Zakładając firmę, pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest księgowość. Nawet jeśli jesteśmy biegli w przepisach podatkowych i skarbowych, to szybkość, z jaką one się zmieniają, potrafi zaskoczyć. A nie ma nic gorszego niż kontrola, kary, wezwania do urzędów. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań staje się księgowość internetowa. To idealny pomysł dla małych działalności i mikroprzedsiębiorstw, które nie chcą korzystać z usług tradycyjnego biura lub generować nowych etatów w firmie.

Na czym polega księgowość internetowa?

Z serwisu do samodzielnej księgowości mogą korzystać przedsiębiorcy, który rozliczają się z Urzędem Skarbowym „na zasadach ogólnych” lub podatkiem liniowym i/lub tacy, którzy są płatnikami VAT. To usługa polecana szczególnie tym firmom, które generują przychody na podstawie dużej ilości dokumentów opiewających na niskie kwoty. Wtedy księgowość internetowa opłaca się przedsiębiorcy najbardziej. W serwisach mamy bowiem opłatę stałą, a nie uzależnioną od ilości dokumentów czy wielkości przychodu.

Korzystanie z księgowości internetowej to przede wszystkim wielka wygoda dla przedsiębiorcy. Wszystkie dane do systemu wprowadza się tylko raz, a on zajmuje się niemalże całą resztą, czyli numerowaniem dokumentów, szukaniem adresu Urzędu Skarbowego i księgowaniem we wszystkich ewidencjach. A tych w naszym kraju mamy naprawdę sporo – Księga Przychodów i Rozchodów, zakup i sprzedaż VAT, amortyzacja i inne. Poza tym otrzymujemy z systemu wypełnione i przygotowane do wydrukowania lub wysłania prosto z serwisu deklaracje takie jak PIT-5, VAT-7, ZUS DRA itd. Co najważniejsze, księgowość internetowa jest dostępna przez całą dobę, a możliwość korzystania jest uzależniona tylko i wyłącznie od dostępu do sieci. Serwis nie wymaga specjalnych aplikacji, programów czy też odpowiednich parametrów komputera.

Dlaczego warto się zdecydować na księgowanie przez Internet?

Serwisy on-line to również bardzo funkcjonalna pomoc w prowadzeniu firmy. Podstawowe zadania są oczywiście w zakresie usług typowo księgowych takich jak rozliczanie faktur, rejestrowanie przychodów i rozchodów i prowadzenie odpowiednich ewidencji. System obliczy również zobowiązania podatkowe i składki ubezpieczeniowe i wygeneruje Jednolity Plik Kontrolny oraz wydruki wszystkich innych niezbędnych dokumentów. To świetna pomoc również przy ewidencji i amortyzacji sprzętu. Dodatkowo serwisy mają również rozwiązania, które pomagają prowadzić firmę. Możemy w nich prowadzić tak zwane moduły pracownicze takie jak kadry i płace oraz utrzymywać kontakty z klientami. Ewidencja ilość towaru i produkcji pomoże nam kontrolować stany magazynowe. A co bardzo ważne, mając wszystkie dane niemalże w jednym miejscu, bez problemu wygenerujemy wszelkie raporty i analizy – czy to sprzedaży czy też z wykorzystania zasobów. Nowoczesne systemy księgowania on-line są powiązane z wieloma innymi aplikacjami, rynkiem e-commerce oraz bankowością internetową, co pozwala na skrócenie czasu wykonywania tak niezbędnych w firmie czynności. Co najważniejsze serwis zapewnia pomoc oraz porady on-line, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko popełnienia błędów.

Systemy on-line są bezpieczne, a dzięki systematycznej archiwizacji nie ma możliwości utraty niezbędnych dokumentów. I co najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy – prowadzenie tego typu księgowości jest bardzo atrakcyjne cenowo.

 

Artykuł sponsorowany

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *