Można powiedzieć, że bitcoin nie zna granic. A to dlatego, że cechuje go decentralizacja, czyli całkowita niezależność od jakichkolwiek banków czy instytucji. Bitcoin stanowi ogólnonarodową walutę, która jest dostępna dla każdego, kto tylko ma możliwość korzystania z Internetu.

Pomysł powstał w 2008 r. i do dziś wpływa na wyobraźnię wielu ludzi, którzy spróbowali działania takiej waluty. Wymiana pieniędzy odbywa się na zasadzie komputer-komputer dzięki wdrożeniu bardzo zaawansowanej kryptografii. Dzięki temu możliwe jest zachowanie pełnego bezpieczeństwa przy dokonywaniu transakcji elektronicznych. W Polsce sprzedaż i kupno kryptomonety odbywa się przez korzystanie z giełdy bitcoin.

 

Kto może korzystać z bitcoinów?

Z bitcoinów może korzystać w zasadzie każdy, kto ma komputer i dostęp do Internetu. Chodzi o to, aby udostępnić pewną moc obliczeniową swojego komputera, dzięki czemu możliwe będzie skorzystanie z wymieniania kryptowaluty. W korzystaniu z tego rodzaju rozwiązania chodzi o to, aby uzyskać monety, a wartość jednej z nich wynosi niemal tysiąc dolarów.

Jeśli z bitcoina chce korzystać przedsiębiorca, to powinien się wyposażyć w komputer o dużej mocy, który będzie jednocześnie przynosił spore rachunki za energię elektryczną. Co ciekawe, jednocześnie wielu chętnych może próbować wydobyć kryptomonety, a im więcej ich będzie, tym trudniej będzie takową uzyskać. Pomysł ten został wdrożony przez twórców, aby przyciągnąć jak najwięcej osób.

 

Wady i zalety kryptowaluty

Mimo że bitcoin istnieje już niemal 10 lat, to tak naprawdę jego przyszłość wciąż nie jest znana – nie można jednoznacznie stwierdzić, na jakim etapie rozwoju znajdzie się za kilka lat. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że nie ma żadnej instytucji, która mogłaby zagwarantować stabilną wartość. Nie jest też kontrolowana przez władze państwowe, dlatego istnieje możliwość, że w szeregi korzystających z niej wkradną się przestępcy.

Mimo to ta internetowa waluta ma ogromny potencjał. Przede wszystkim to bardzo prosta forma dokonywania transakcji. Nie istnieje tutaj problem przewalutowania, a zatem nie traci się pieniędzy. Taka kryptomoneta jest chroniona przed inflacją. Pomysł ten broni przed wieloma negatywnymi działaniami dotyczącymi pieniędzy, które spotyka się przy obrocie tradycyjnymi pieniędzmi.

 

Obecnie system ten rozwija się na tyle, że możliwe staje się zakładanie kont bitcoinowych. Dzięki temu metoda takich transakcji pieniężnych może być używana na większą i prostszą skalę przez wielu zainteresowanych. Być może już wkrótce bitcoin stanie się ogólnoświatową walutą, z której będą korzystać miliony, a być może tak się nie stanie i jego era zakończy się, a on nie będzie on miał racji bytu.

Similar Posts

Skildu eftir svar

Netfang þitt verður ekki birt. Nauðsynlegir reitir eru merktir *