Liczba stron internetowych stale rośnie. Próbując odnaleźć się w gąszczu informacji, użytkownicy korzystają więc z popularnych wyszukiwarek, które pomagają im dotrzeć do pożądanych treści. Jeśli chcesz zaistnieć w sieci, musisz zadbać o wysoką pozycję strony wśród wyników wyszukiwania – pomoże Ci w tym pozycjonowanie. Co to takiego i na jakiej zasadzie działa?

Czym jest pozycjonowanie?

Co to jest pozycjonowanie stron, inaczej nazywane także SEO (ang. search engine optimization)? Najogólniej mówiąc, są to wszystkie procesy, których zadaniem jest zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce Google, a zatem przyciągnięcie do niej nowych użytkowników. Dobrze wypozycjonowana strona wyświetli się jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania, kiedy internauta wpisze w Google hasło sugerujące zainteresowanie treściami witryny.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne? Okazuje się, że internauci poszukując informacji w wyszukiwarce, najczęściej ograniczają się do odwiedzenia jedynie kilku pierwszych linków podpowiedzianych im przez wyszukiwarki. Jeśli Twoja strona pozostanie w tyle, możesz zapomnieć o sukcesie w sieci, bez względu na to, czy prowadzisz blog, stronę firmową czy sklep internetowy.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Na pozycjonowanie składa się szereg działań mających podwyższyć pozycję strony w wyszukiwarce. Jedną z kluczowych kwestii są właściwie dobrane słowa kluczowe – te muszą zostać najpierw precyzyjnie określone, a następnie wprowadzone w treści strony.
Inne ważne kryterium to częstotliwość pojawiania się nowych wpisów na stronie – im częściej odświeżamy stronę, tym lepiej będzie ona widoczna dla internautów. Nie bez znaczenia jest jakże unikalność publikowanych tekstów – nie stawiajmy na częstotliwość kosztem jakości, bo na pewno na tym stracimy.

Na podniesienie pozycji w Google mają wpływ także zewnętrzne odnośniki do strony. Jeśli inni podlinkowują u siebie naszą witrynę, automatycznie jesteśmy lepiej notowani. Jeśli link do strony pojawi się w serwisie wysoko ocenianym przez wyszukiwarkę, wzrośnie również pozycja naszej strony.

Pozycjonowanie to trudne i pracochłonne zajęcie. Jeśli potrzebujesz zwiększenia widoczności twojej strony internetowej w sieci, najlepiej zgłosić się do specjalisty. Dobrym wyborem jest firma SMART SEO oferująca pozycjonowanie stron www.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Similar Posts

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.