Koszulki z nadrukiem są modne i pozwalają wyrażać własną indywidualność. Odzież tego typu chętnie noszą nie tylko ludzie młodzi, ale i kobiety oraz mężczyźni w średnim wieku. Co więcej, koszulki z własnym nadrukiem są zamawiane przez firmy dla swoich pracowników oraz w formie prezentu dla klientów. Jak wykonuje się nadruki na koszulki?

Folia flex i flock

Koszulki z napisami mogą powstawać przy użyciu folii flex lub flock. Metoda ta jest popularna, jeżeli chodzi o ubrania robocze z nadrukiem firmowym, gdyż folia flex pracuje razem z tkaniną i jest odporna na pranie oraz działanie wysokich temperatur. Folia flock jest grubsza niż flex, jej struktura jest meszkowata, a powierzchnia lekko wypukła.

Sublimacja

Ubrania robocze z nadrukiem, koszulki biegowe, odzież eventowa, a także torby bawełniane z nadrukiem są tworzone także za pomocą sublimacji. Jest to metoda, dzięki której robocza odzież firmowa staje się odporna na pranie, a nadruk jest niewyczuwalny w dotyku i zabezpieczony przed pękaniem. Sublimacja polega na nadrukowaniu wzoru na papierze sublimacyjnym, a następnie na wgrzaniu szablonu w tkaninę przy użyciu specjalnej termoprasy. Za pomocą sublimacji znakuje się wykonane z poliestru koszulki sportowe z nadrukiem, koszulki eventowe bądź ubrania robocze z nadrukiem.

Sitodruk i sitodruk termotransferowy

Za pomocą sitodruku znakuje się koszulki sportowe z własnym nadrukiem, ubrania robocze z własnym nadrukiem oraz inną odzież lub tekstylia powstające w dużym nakładzie. Sitodruk sprawdza się w przypadku prostych wzorów, dając długotrwały efekt i profesjonalne wykończenie. Odzież sportowa z własnym nadrukiem czy też torby płócienne z nadrukiem przy pomocy metody sitodruku powstają po wcześniejszym naświetleniu matrycy, czyli sita. Na całej długości sita rozprowadza się farbę, którą następnie przenosi się na ubrania promocyjne lub robocze. Sitodruk termotransferowy polega na wykonywaniu nadruku na specjalnej folii lub papierze, a następnie na jego transferowaniu na ubrania robocze z własnym nadrukiem lub na inną odzież.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to nowoczesna metoda, charakteryzująca się wysoką jakością nadruku – oferuje ją między innymi firma KOSZULKI Z NADRUKIEM.COM – Koszulki z nadrukiem Warszawa. Koszulki do biegania z własnym nadrukiem w przypadku metody cyfrowej znakuje się bezpośrednio z pliku. Wzór z pliku odwzorowuje się na odzieży, a sam proces drukowania trwa kilka minut. Druk cyfrowy wykorzystuje się przede wszystkim, gdy robocza odzież z logo, koszulki na zamówienie lub koszulki drużynowe z własnym nadrukiem powstają w niewielkiej liczbie egzemplarzy.

Similar Posts

Skildu eftir svar

Netfang þitt verður ekki birt. Nauðsynlegir reitir eru merktir *