Szacuje się, że drewno ma około 30 tys. zastosowań. Jednymi z bardziej powszechnie znanych branż, w których wykorzystuje się ten surowiec są meblarstwo, budownictwo czy papiernictwo. Drewno służy również do palenia w kominku, jest bazą dla artystów do rzeźbienia, niebagatelne znaczenie ma także w dekorowaniu wnętrz czy ogrodów. Bogate zastosowanie drewna czyni je wyjątkowym materiałem, dzięki któremu można rozwinąć dobrze prosperujący biznes.

Gwarancja jakości

Obecnie nieustannie naświetla się problem wycinki lasów. Możemy zaobserwować liczne protesty ekologów związane z wycinką Puszczy Białowieskiej i wielu innych formacji drzew na terenie naszego kraju. Firma mogąca pochwalić się zgodną z prawem, nieszkodliwą wycinką ma dużą wartość rynkową oraz cieszy się pozytywną opinią i szacunkiem w oczach społeczeństwa. Warto więc zadbać o to by nasi odbiorcy wiedzieli, że oferowane produkty posiadają np. certyfikat FSC (ang. Forest Stewardship Council) czyli certyfikat potwierdzający korzystanie z odpowiednich zasobów leśnych w celach produkcyjnych.

Ekologiczny surowiec

Drewno jest materiałem, który da się wykorzystać w 100 procentach. Wszystkie odpadki powstałe przy produkcji możemy zmielić i sprzedać jako trociny lub oddać na opał. Stosunkowo prosta jest również utylizacja. Przy spalaniu drewna nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje, surowiec szybko rozkłada się, użyźniając przy tym glebę.

Nieprzemijający trend

Od zarania dziejów ludzie korzystają z drewnianych wyrobów. Dzięki temu surowcowi odkryli ogień, nauczyli się wyrabiać narzędzia i budować domy. Choć zmieniają się sposoby wykorzystania drewna popyt na nie wcale nie maleje a jego dostawcy nie narzekają na brak zainteresowania ze strony Klientów.

Jeśli zatem jesteś przedsiębiorczy, chciałbyś wykorzystać swój potencjał lecz nie wiesz w jaki sposób – mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Postaw na biznes związany z drewnem a na pewno nie będziesz żałował!

Sprawdź jak radzą sobie firmy z branży – tartak BUDOMAT Warszawa/Mazowieckie – drewno budowlane i konstrukcyjne, tarcica, kantówki budowlane i inne.

*artykuł sponsorowany

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *