Decyzja o kredycie na mieszkanie musi być dokładnie przemyślana, ponieważ jest to zobowiązanie wiążące klienta z bankiem na wiele lat. Jeżeli pragniesz kupić własne lokum, sprawdź, jakie musisz spełnić warunki https://zwolen.habzafinanse.com.pl/, by otrzymać kredyt na mieszkanie.

Zdolność kredytowa

Najważniejszą kwestią, która otworzy Ci drzwi do ubiegania się o kredyt na mieszkanie jest zdolność kredytowa. Bank na pewno sprawdzi, czy będziesz w stanie regularnie spłacać raty kredytu. Żeby wyjść jak najlepiej przed bankiem warto najpierw postarać się, by zdolność kredytowa była na jak najwyższym poziomie. Pomoże ci w tym skutecznie profesjonalny doradca kredytowy Zwoleń Habza Finanse. Przede wszystkim ureguluj dotychczasowe zobowiązania, jeżeli jakieś posiadasz. Oceniając zdolność kredytową bank sprawdzi takie czynniki jak: dochody, wydatki (w tym wspomniane zobowiązania), wielkość gospodarstwa domowego czy forma zatrudnienia. Od oceny zdolności będzie zależało w jakiej kwocie i na jaki okres finansowania będziesz mógł otrzymać kredyt – i czy w ogóle możesz się o niego ubiegać.

Wkład własny

Poza posiadaniem zdolności kredytowej konieczny jest wkład własny. Bez niego praktycznie nie masz szans na kredyt na mieszkanie. Jeszcze kilka lat temu posiadanie wkładu własnego nie było warunkiem obowiązkowym – obecnie jest to konieczność. Ubiegając się o kredyt na mieszkanie musisz dysponować kwotą odpowiadającą co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości. Dopiero wtedy bank pożyczy Ci pieniądze na pozostałe 80 proc. Możesz spotkać się z sytuacją, kiedy bank będzie wymagał od klienta posiadania wkładu własnego w kwocie odpowiadającej 10 proc. wartości nieruchomości. Jest to jednak możliwe tylko w niektórych bankach, a 10 proc. różnicy musi być dodatkowo zabezpieczone. Dopiero po zabezpieczeniu tych 10 proc. bank udzieli ci kredytu na mieszkanie pokrywającego pozostałe 90 proc. Choć wkład własny może być w tym przypadku niższy, to jednak czeka Cię więcej formalności i zapewne wydłuży się czas oczekiwania na decyzję. Tak czy inaczej starając się o kredyt na mieszkanie musisz posiadać własne środki. Jeżeli ich nie posiadasz poczekaj ze złożeniem wniosku do banku. Spróbuj odłożyć wymagana kwotę – twoje szanse znacząco wzrosną.

Similar Posts