Porównywarka cen energii pozwala każdemu na swobodny wybór firmy, która dostarczać będzie nam energię elektryczną do domu, mieszkania lub firmy. Powstała w celu ułatwienia i dokładnego zobrazowania, ile pieniędzy można zaoszczędzić na rachunku za prąd. Obecnie w Polsce koncesję na obrót energią elektryczną, która pozwala na handel energią posiada kilkaset firm, aktywnie działa około 50 sprzedawców którzy pozyskują klientów. Za najpopularniejszych uznaje się firmy: PGE, Enea, Energa i Tauron

Porównywarka cen energii umożliwia porównanie  50 ofert sprzedawców już w 1,5 minuty, dzięki temu nie tracimy czasu na samodzielne przeglądanie ofert i przeliczanie kosztów. Wystarczy uzupełnić bezpłatny formularz, przestudiować warunki, na jakich można podpisać umowę (czas trwania, sposób wypowiedzenia umowy, stawki za prąd) i wybrać najkorzystniejszego sprzedawcę. Jednym słowem porównywarka cen prądu pozwala w pełni świadomie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie i obniżyć dotychczasowe rachunki nawet o 30%.

Sprzedawcy energii w Polsce

W Polsce sprzedawcy prądu tworzą różnorodne oferty i często mają skomplikowane umowy, które są trudne do zweryfikowania. Wielu dostawców prądu specjalnie komponuje ,,zagmatwane” umowy, przez co ciężko jest wyliczyć, ile dokładnie będą wynosiły rachunki za prąd. Rutyną są opłaty handlowe, które utrudniają wyliczenie całkowitych kosztów. Wśród najpopularniejszych sprzedawców prądu w Polsce znajdują się firmy takie jak: PGE, Enea, Tauron, Energa i Innogy i wiele innych. Wszyscy sprzedawcy w różnorodny sposób zachęcają klientów np. atrakcyjnymi ofertami, dużymi rabatami lub brakiem dodatkowych kosztów.

Korzystając z porównywarki cen energii zyskujemy pewność, że zweryfikowane zostaną wszystkie opłaty, czyli opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej i opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu (opłata za energię elektryczną czynną wyrażona w zł/kW i opłata handlowa). Opłata handlowa najczęściej jest ukrywana w umowie, atrakcyjna cena za kWh energii elektrycznej przyciąga klienta, zaś pominięta opłata handlowa w większości przypadków sprawia, że oferta tak naprawdę nie jest korzystna. Doliczenie opłaty handlowej powoduje, że rachunek za prąd wzrasta i przestaje być satysfakcjonujący.

Porównywarka cen energii bierze pod uwagę wszystkie ukryte koszta, dzięki niej otrzymujemy bezpłatny przegląd ofert dostawców prądu znajdujących się w naszym obszarze. Nie narażamy się na żadne ukryte koszta i wybieramy najlepszego dostawcę energii elektrycznej, tym samym znacząco obniżamy swoje rachunki za prąd.

Jak działa porównywarka cen energii?

Porównywarka cen energii jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego – klienci indywidualni, biznesowi i instytucjonalni. Działa szybko i sprawnie, wystarczy kilka minut, aby uzyskać klarowne porównanie ofert wszystkich sprzedawców dostępnych w naszym obszarze. Umożliwia dokładne obliczenie różnic cenowych i pozwala przedstawić najlepsze oferty dla klienta w oparciu o jego potrzeby.

W celu skorzystania z porównywarki cen energii wystarczy wejść na optimalenergy.pl,  wypełnić darmowy formularz i wybrać odpowiadające nam warunki (czas trwania umowy, sposób wypowiedzenia, stawkę za prąd). W szybkim czasie uzyskamy porównanie sprzedawców prądu i będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą ofertę. Zgłoszenie automatycznie trafia do wybranego sprzedawcy prądu, który błyskawicznie się z nami kontaktuje.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *