Opracowano już kilka sposobów radzenia sobie z korozją, jednakże inhibitory korozji zdają się najbardziej uniwersalnymi spośród dostępnych sposobów. Do tego są niedrogie i łatwe w aplikacji, więc nie ma co się dziwić, że coraz częściej stosuje się je, jako dodatki do różnego rodzaju pokryć.

Korozja to bardzo poważny problem. W miarę postępowania procesów rdzewienia dojść może np. do poważnego ubytku w strukturze materiału. Jak wiadomo, korozja związana jest z utlenianiem materiału, którego proces przyśpiesza obecność wody, więc metody jej zapobiegania opierają się na modyfikacji samego materiału, łagodzeniu niszczącego wpływu środowiska lub na odizolowaniu go od cieczy. Ostatnią metodę można osiągnąć poprzez malowanie grubych warstw antykorozyjnych, które na dłuższą metę nie są skuteczne ze względu na możliwość pękania. Poza tym takie pokrycia nie mogą być stosowane we wszystkich przypadkach.

Nie zawsze jest możliwe łagodzenie wpływu środowiska, np. w przypadku elementów stale narażonych na działanie czynników atmosferycznych ten sposób nie będzie miał zastosowania.

Pod wieloma względami najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ochrona za pomocą inhibitorów korozji, która stosowana jest bardzo szeroko m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym czy elektronicznym.

Cząsteczki tych substancji przylegają do powierzchni chronionego elementu poprzez adsorpcję lub reagują na styku metalu i otaczającego środowiska, tworząc tym samym cieniutką, niewidzialną warstwę. Inhibitorami korozji mogą być związki nieorganiczne, jak i organiczne.

Inhibitor korozji producent – lotne inhibitory

Warto także wspomnieć o lotnych inhibitorach korozji. Aplikowane są za pomocą materiału opakowaniowego, w którym umieszczony jest chroniony element. Opakowanie nasączone jest lotnymi związkami, które tworzą warstwę ochronną na powierzchni metalu. VCI można również dodawać do mas wiążących w konstrukcjach żelbetowych lub do olejów i smarów, tak by zapewnić wstępną ochronę już na etapie obróbki. Trzeba przyznać, że ich zastosowanie jest proste, tanie i do tego przyjazne środowisku.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, kliknij – inhibitor korozji producent.
 
 
 

Popularne tagi : środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji producent

Dojazd:

 

Similar Posts