W ostatnich latach widoczny jest wzrost popularności druku 3D jako szybkiej i stosunkowo taniej metody na wytwarzanie przedmiotów. Jednak ciągle wydruki 3D uchodzą za zjawisko stosunkowo egzotyczne, które często nie jest traktowane jako pełnoprawna metoda produkcji. Kto zatem może być klientem drukarni 3D i kto tak naprawdę potrzebuje druku 3D? O tym w dzisiejszym artykule.
Wielkoprodukcyjne zakłady produkcyjne – druk 3D metodą na szybkie prototypowanie
Pierwszą kategorią Klientów, gdzie zapotrzebowanie na druk 3D ciągle rośnie są duże zakłady produkcyjne. Wynika to z potrzeby wykonywania szybkich prototypów przyszłych produktów, które dzięki drukowi 3D są znacznie tańsze, niż te wykonywane klasycznymi metodami wytwórczymi. W ten sposób w relatywnie krótkim czasie można wykonać kilka iteracji danego prototypu, bez konieczności generowania wysokich kosztów ręcznego wykonywania każdego z nich.
Biura projektowe i architektoniczne – makiety i wizualizacje z drukarki 3D
To kolejny, bardzo naturalny Klient drukarni 3D. Zarówno na poziomie sprzedaży swoich konstrukcji – gdzie potrzebne są makiety, jak i przy procesie projektowania. Wiele z elementów konstrukcyjnych, wymaga wcześniejszego sprawdzenia lub zwizualizowania w formie przestrzennej. Tutaj z pomocą przychodzi drukarnia 3D, – która umożliwia wykonanie kompleksowej makiety architektonicznej, lub wizualizacji wybranego elementu konstrukcyjnego.
Przemysł motoryzacyjny – części tuningowe w formie wydruków 3D
Branża motoryzacyjna to kolejny potencjalny beneficjent druku 3D. Możliwość swobodnego projektowania i nieograniczonych możliwości jest kuszący szczególnie dla firm zajmujących się tuningiem optycznym pojazdów. Zderzaki, spoilery lub nawet duże elementy karoserii w najciekawszych, unikalnych kształtach są idealnym materiałem dla druku 3D. Zobacz więcej na https://tower3d.pl/oferta/
Podsumowanie – kto potrzebuje druku 3D? Może być to praktycznie każdy!
Podsumowując, można uznać, że praktycznie każda branża może być tym, kto potrzebuje druku 3D. Zarówno niewielkie przedsiębiorstwa jak i wielkie korporacje zaczynają dostrzegać zalety drukarek 3D i zaczynają stosować je w praktyce. Większe organizacje inwestują we własną infrastrukturę, natomiast mniejsi korzystają z pomocy rozwijających się drukarni 3D.
- Konferansjer – mistrz ceremonii i gospodarz niezwykłych wydarzeń - 16 sierpnia 2023
- Uprawnienia cieplne – klucz do skutecznego zarządzania systemami grzewczymi - 9 sierpnia 2023
- Tanie akcesoria do elektronicznych papierosów – jak znaleźć dobre oferty - 14 lipca 2023