Drewno lite jest materiałem uniwersalnym. Można z niego zbudować wiele przedmiotów codziennego użytku, takich jak meble, utensylia kuchenne, a nawet biżuterię, zabawki i ozdoby. Najciekawsze jednak jest to, że w zależności od tego z jakiego drzewa wykorzystujemy budulec oraz jakim zabiegom zostaje on poddany, tak drewno może wyglądać. Paleta barw możliwych do uzyskania jest ogromna. Dlatego elementy drewniane będą pasowały do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego jak i klasycznego, eleganckiego i w stylu country.

Współcześnie wiele domów buduje się piętrowych lub z użytkowym poddaszem, jest to bardzo słuszny trend, ponieważ takie obiekty mogą powstać praktycznie na każdej działce, w odróżnieniu od rozłożystych jednopoziomowych budowli. W takim domu najważniejsze są schody wewnętrzne. Niektórzy na pewno nie zwracają na nie uwagi, ciesząc się, że mogą spokojnie wejść na wyższą kondygnację. Jednak dobrze dopasowane schody mogą być dekoracją całego wnętrza, tak samo jak źle dobrane będą szpeciły.

Wracając do najbardziej uniwersalnego materiału, najlepszym pomysłem jest postawienie na schody drewniane. Są wygodne, solidne i dobrze się prezentują. We wnętrzach nowoczesnych ciekawie będą wyglądać schody policzkowe lub w jakimś niecodziennym kolorze. Klasyczne i eleganckie warto wzbogacić o pasującą, zdobioną balustradę. Natomiast aranżując styl country powinniśmy zdecydować się na schody proste, ażurowe, najlepiej w kolorze belek na suficie (o ile są widoczne).

Dla każdej pani domu najważniejszym jednak będzie fakt, że drewniane schody są łatwe w utrzymaniu. Stosując odpowiednie preparaty można cieszyć się ich niezniszczonym urokiem przez wiele lat. Jeśli jednak ślady użytkowania staną się zbyt widoczne odrestaurowanie takich schodów to stosunkowo niewielki koszt. Przy okazji można również nieco zmienić wystrój wnętrza i zmienić ich kolor. Bejca, olej lazurujący a może wosk kryjący – jest w czym wybierać. Dużo łatwiej jest również wymienić pojedyncze elementy, co w przypadku schodów metalowych lub wylanych z betonu jest po prostu nie możliwe.

Artykuł powstał przy współpracy producenta nowoczesnych schodów drewnianych helta.pl

Similar Posts