Zakażenie Clostridium difficile może mieć poważne konsekwencje, szczególnie jeżeli nie zostanie szybko zdiagnozowane i dojdzie do zakażenia innych osób.

Kluczowym efektem leczenia tej bakterii jest prewencja zakażeń, szczególnie w miejscach, kiedy pojawia się w wielu chorych, osoby starsze, różnego rodzaju środki lecznicze.

Należy zwracać szczególną uwagę na objawy choroby. Będzie to na przykład nie wyjaśniona klinicznie biegunka, która nie ma podłoża żywieniowego – czyli na przykład nie występuje u innych pacjentów.

Niezależnie od tego u ilu osób występuje, należy wykonać badania przesiewowe sprawdzić obecność szczepów bakterii.

Chorych można w tym czasie odizolować dla większego bezpieczeństwa. Oczywiście muszą wystąpić ku temu konkretne przyczyny i warunki.

Metody wykrywania C. difficile są rozmaite i nie będziemy oni tutaj pisać. Warto natomiast kierować się wytycznymi IDSA/SHEA 2017. Informacje na ten temat można znaleźć w internecie.

Do zabezpieczenia pomieszczeń przed zakażeniami tego typu należy stosować rozmaite środki, usuwające bakterie oporne. W grę wchodzi dezynsekcja łóżek, pranie pościeli, dezynfekcja podłóg, łazienek, a także całego wyposażenia pokoju w którym dana osoba przebywa. Jeżeli są to osoby komunikujące się z innymi osobami lub przebywające w różnych miejscach, należy ograniczyć ich ruchowość do ustąpienia objawów chorobowych, albo do uzyskania wyników badań.

Warto podkreślić że osoby bez objawów w testach prowadzonych na obecność drobnoustrojów mogą wykazać wyniki negatywne, kto w przypadku poszukiwania potencjalnie zakażonych często prowadzi do błędnych wniosków. Część metod bowiem nie objawia zakażenia, jeżeli nie występują konkretne Zmiany w organizmie.

Zasady higieny należy zachować również potem jak zagrożenie zostało powstrzymane, bo bakterie długo przebywają na powierzchniach i mają tendencję do nawracania. Osłabienie i pacjenci są także Sophie i bardziej podatni na tego typu choroby. Zalecamy ostrożność.

Pełne wyposażenie do walki z niebezpieczeństwem znajdziesz na stronie Dezynfekcja24.com w dziale DPS:

https://www.dezynfekcja24.com/pol_m_Dom-Pomocy-Spolecznej-976.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Similar Posts