Warto zdawać sobie sprawę, że tablet oraz telefon są tak samo narażone na cyberzagrożenia jak komputer PC. Urządzenia te z roku na rok zyskują bowiem na popularności. Już od kilku lat dawna dostępne są różne aplikacje, których zadaniem jest ochrona Androida. Osobom, które komunikują się ze znajomymi za pomocą wspomnianych urządzeń czy przeglądają internet rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w odpowiednią ochronę. Nie wszyscy jednak mają świadomość czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w antywirus na androida?

 

Android daje użytkownikowi możliwość pobierania, a także instalacji z różnych źródeł. Zdarzają się przypadki, że cyberprzestępcy ukrywają pod nazwą danej aplikacji – malware albo wirusa. Zdecydowana ich większość kradnie dane osobowe ze smartfona. Konieczne jest zatem zaopatrzenie się w odpowiednią aplikację antywirusową chroniącą przed wspomnianymi sytuacjami. Antywirus powinien również pozwalać użytkownikowi na zdalne blokowanie telefonu, gdy ten zostanie zagubiony albo skradziony.

 

Jednym z takich rozwiązań jest Internet Security (https://www.kaspersky.pl/android-security), który przede wszystkim blokuje niebezpieczne odnośniki czy szkodliwe programy. Program firmy Kaspersky również strzeże prywatności użytkowników. Dodatkowo w przypadku, gdy urządzenie zostanie ukradzione, omawiane narzędzie sprawi, że z najbardziej istotnych danych nie będą korzystać niepowołane osoby.

 

Poufność i ochrona przed phishingiem

 

Jedną z zalet posiadania programu Internet Security na Androida jest zabezpieczenie swojej prywatności, nie tylko wiadomości tekstowych, ale również historii połączeń telefonicznych czy innych ważnych informacji przed nieznanymi i niepowołanymi użytkownikami. Program pozwala także zabezpieczyć się przed phishingowymi stronami www i innymi bardzo niebezpiecznymi odnośnikami w wiadomościach SMS.

 

Tryb ręcznego oraz automatycznego skanowania

 

Za pomocą Internet Security użytkownik ma możliwość ręcznego skanowania w poszukiwaniu szkodliwych programów zarówno dla aplikacji, jak i dla urządzeń. Program może również automatycznie skanować urządzenie.

 

Dlaczego jeszcze warto korzystać z produktów Kaspersky?

 

Aplikacja uzyskała w różnego rodzaju testach wykrywalność 99,9 procent zagrożeń w czasie rzeczywistym, a także 100 procent jeżeli chodzi o rozpoznawanie malware. Kolejną zaletą Internet Security jest możliwość pobrania bezpłatnej wersji. Trzeba liczyć się wtedy z faktem, że nie będzie można korzystać z wszystkich funkcji, które są dostępne w wersji płatnej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *