Pompowanie, jako proces technologiczny, znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Przede wszystkim w budownictwie, ale nie tylko. Bardzo często możemy zetknąć się z zastosowaniem tego procesu w przypadku realizacji prac wydobywczych, czy też przy pompowaniu płuczki bentonitowej. Jednym z bardziej popularnych agregatów w tym przypadku, jest bez wątpienia agregat Global Pump 6GHTAP. Ogólnie są to pompy szlamowe wysokiego podnoszenia, wykorzystywane przy pompowaniu medium wysoce zanieczyszczonego. Sprawdza się przy pompowaniu ścieków i innych tego typu substancji.

 

Agregat 6GHTAP

Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę, iż jest to agregat o stosunkowo dużym, wolnym przelocie. Pozwala na przelot zanieczyszczeń nawet do średnicy 125 mm, co w przypadku wielu pomp szlamowych jest nieosiągalne. Jednocześnie, zapewnia możliwość uzyskania bardzo wysokich zakresów podnoszenia, w przedziale 51-73 m. Jest to bardzo nowoczesna konstrukcja o stosunkowo szerokim spektrum zastosowania. Można ją stosować zarówno przy pompowaniu ścieków na znaczne odległości, przy konieczności sporego poziomu przewyższenia. Można także wykorzystywać je w toku realizacji prac w kopalniach odkrywkowych. Bardzo dobrze sprawdza się także do pompowania płuczki o większym ciężarze właściwym. Generalnie są to po prostu profesjonale pompy do pompowania płuczki bentonitowej, z którą nie porodzi sobie większość jednostek tego typu. Realizując prace wyszczególnione nieco wyżej, będzie to agregat wręcz niezbędny, gwarantujący wysoki poziom efektywności i skuteczności pracy.

 

Zakup agregatu czy też jego wypożyczenie?

Bardzo istotną kwestią jest tutaj także zakup samego agregatu. Bardzo często bowiem okazuje się, iż w wielu przypadkach, po prostu jest on nam zupełnie nie potrzebny. Konieczność zakupu pojawia się wtedy, kiedy będziemy mieć do czynienia z realizacjami odwadniania w kopalniach odkrywkowych, czy też pracy przy renowacji przepompowni ściekowych. W przeciwnym razie, kiedy realizacje tego typu będą kwestią dość sporadyczną, w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie wynajem agregatu z wypożyczalni. Będą za tym szły o wiele niższe koszty, czy też brak kosztów związanych z eksploatacją oraz serwisowaniem. Warto także zauważyć, iż wynajem pomp, zawsze wiąże się z korzyściami. W takim bowiem przypadku, koszty ponoszone są tylko i wyłącznie za czas eksploatacji pompy. Kupiona zaś na własność, będzie wymagać prac serwisowych, przeglądów technicznych i innych zabiegów, pociągających za sobą stosunkowo spore koszty. Warto więc pamiętać, iż nie zawsze warto kupować pompy do pompowania płuczki bentonitowej na własność, bowiem nie zawsze jest to koniecznością. W zdecydowanej większości przypadków, zupełnie wystarczające będzie zaopatrzenie się pompę wynajętą z wypożyczalni. Po zakończeniu danej realizacji, możemy ją spokojnie i bez większych trudności zwrócić.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *