Nasze społeczeństwo wchodzi w lata dwudzieste XXI wieku, a w naszych domach i biznesie wciąż dominują rozwiązania z okresu zimnej wojny. W obliczu nadchodzącego kryzysu klimatycznego organizacje proekologiczne gorąco zachęcają do zmniejszania emisji dwutlenku węgla przez obywateli. Już teraz istnieją programy dofinansowań – regionalne, rządowe oraz unijne – dla zastąpienia starych pieców węglowych na piece nowej generacji, lub przejście na ocieplanie gazowe. Problemem dla wielu jest to, że nawet przy dofinansowaniu te rozwiązania są droższe niż standardy, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jest jednak sposób aby zmniejszyć wydatki i nasz negatywny efekt na środowisko zarazem. Tym sposobem jest inwestycja w panele fotowoltaiczne i oparcie naszej gospodarki energetycznej na niezależnie produkowanym prądzie elektrycznym.

Koszty paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne wyróżniają się na obecnym rynku energetycznym jako jedyny niezawodny sposób na samodzielną produkcję prądu elektrycznego. Do instalacji wymagają tylko minimum płaskiej lub nachylonej powierzchni, czyli dostępu do dachu lub działki. Dobrze przygotowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie spełniać swoje zadanie przez około 20 lat – po takim okresie wydajność panela fotowoltaicznego spada o około 20% pierwotnej wartości. Do tego czasu nasze panele fotowoltaiczne kilkukrotnie zwrócą swoją wartość w pieniądzach zaoszczędzonych na dostawach prądu – w zależności od skali instalacji, panele fotowoltaiczne są w stanie kompletnie wyeliminować konieczność korzystania z abonamentowych dostaw prądu.

Panele fotowoltaiczne – niezawodność

Niewątpliwie dużą zaletą paneli fotowoltaicznych jest ich prosta konstrukcja – oprócz samej powierzchni krystalicznej, panele fotowoltaiczne nie zawierają skomplikowanych układów elektrycznych ani elektronicznych. Przez to są mniej podatne na usterki wynikające z eksploatacji, a także są przez to bardziej odporne na zniszczenia wywołane przez warunki atmosferyczne. Minimalna instalacja paneli fotowoltaicznych składa się z paneli oraz z inwertera. Większość firm, takich jak Panele fotowoltaiczne, oferuje gwarancję na działanie całej instalacji.

Similar Posts