Izolację z pianki zamknięto-komórkowej o gęstości 55-60 kg/m3  wykonujemy na dachach od zewnątrz w każdego rodzaju budynkach. Za pomocą tego materiału można wykonać izolację, która jest jednolita, bez spoin i łączeń oraz  pozbawiona  mostków termicznych. Pianka może zostać natryśnięta prawie na każde podłoże: beton, cegły, papę, blachę. Natrysk pianki może być wykonany na płaszczyzny o dowolnym stopniu nachylenia .  Pozwala na uszczelnienie trudnych elementów dachu takich jak przejścia z powierzchni poziomej na pionową w okolicy kominów i murów ogniowych. Ponadto zmniejsza ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach zamontowanych na dachu: instalacji solarnych, wentylatorów czy świetlików.

 

Dachy wykonane w tej technologii stanowią ostateczne pokrycie dachowe po którym swobodnie można chodzić. Takie rozwiązania możemy stosować  w termomodernizacji starych budynków oraz nowo budowanych obiektów. Przetwarzanie pianki przebiega w procesie  reakcji chemicznej dwóch komponentów starannie dobranych i przetwarzanych w ściśle określonej temperaturze, wilgotności powietrza z wykorzystaniem profesjonalnego dozownika do wytwarzania pianki. Tylko posiadanie odpowiednich umiejętności i wiedza oraz doświadczenia  gwarantuje otrzymanie izolacji o odpowiednich parametrach.

 

Wykonanie izolacji z pianki poliuretanowej pozwala podnieść skuteczność energetyczną budynku i zapewnia stabilną izolację na okres kilkudziesięciu lat.

Zalety wykonania izolacji natryskowej pianką dachu od zewnątrz:

 

  • Szybkość wykonania – do 500 m2 w ciągu dnia przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
  • Izolacja termiczna z zachowaniem szczelności hydro dachu.
  • Uszczelnienie trudnych do zaizolowania miejsc.
  • Redukcja mostków termicznych.
  • Oszczędność na utylizacji istniejącego pokrycia dachu- pianka natryskiwana jest na istniejące podłoże.
  • Obniżenie kosztów ogrzewania budynku.

 

 

Artykuł opracowany przez firmę Termkon. Więcej informacji na temat ocieplania pianką zamknięto-komorową: http://termkon.pl/

 

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *