Czy wiesz, że wypalenie zawodowe następuje średnio po 5 latach wykonywania tego samego zawodu? Pierwsze znużenie realizowana profesją zauważalne jest nawet po 1 roku. Eksperci potwierdzają, że to właśnie wypalenie zawodowe wpływa negatywnie na motywację, wydajność i efektywność pracy pracownika.

 

Ale to nie wszystko. Okazuje się, że wypalenie zawodowe robi też ogromne spustoszenie w naszej psychice, nierzadko prowadzi do nerwicy albo depresji.

Jeśli czujesz, że Twoja kariera stanęła w miejscu, nie rozwijasz się, a wykonywane obowiązki wykonujesz z przymusu i bez żadnej przyjemności, to najwyższy czas, by pomyśleć o zmianie nie tylko miejsca pracy, ale również zawodu. Zastanów się, co sprawiałoby Ci radość, co byłoby nowym wyzwaniem? Pamiętaj, że istnieją zawody, na których rozpoczęcie zawsze jest dobry czas.

Chcesz przykłady? Oto jeden z nich. Księgową można zostać zawsze. Jeśli tylko pasjonuje Cię rachunkowość i zastanawiasz się, jak zostać księgową, to my odpowiadamy. Wystarczy zapisać się na odpowiednie szkolenia. Musisz wiedzieć, że profesjonalne firmy oferują dzisiaj kursy księgowości zgodnie z wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem chętnych uczestników. Są i te dla początkujących, na których prezentowane są podstawy. Kilka kursów dla księgowej i staż w biurze rachunkowym wystarczy, by zmienić zawód i rozpocząć zupełnie nową ścieżkę kariery.

Podobnie jest z innymi profesjami. Dopóki jesteś aktywny zawodowo, nigdy nie jest za późno na przekwalifikowanie się. Ważne jest tylko to, by nowa wizja ścieżki kariery wiązała się rzeczywiście z zainteresowaniami kandydata. Nie warto tracić czasu na pracę, która nie jest szczytem naszych marzeń ani ambicji. W przekwalifikowaniu zawodowym pomogą ci trenerzy personalni i osoby prowadzące profesjonalne kursy przygotowujące do nowych obowiązków pracy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *