transport polska anglia firmy

Kiedy firma decyduje się na eksport swoich produktów, wkrótce zdaje sobie sprawę, że muszą poradzić sobie z wieloma barierami, które trzeba pokonać w celu dostarczenia produktu końcowemu klientowi. W wielu przypadkach firma poszukuje specjalisty, zwanego spedytorem, który pomoże zarządzać tymi przeszkodami.

Co może zaoferować spedytor?

Usługi spedytora mogą różnić się między różnymi firmami.  Główną funkcją spedytora jest pośrednictwo między klientem, który wynajmuje różne usługi transportowe np. firmy transport Polska Anglia, które są zaangażowane w dostarczanie produktów za granicę do klienta.

W zależności od przeznaczenia i natury przesyłanych towarów może istnieć wiele firm transportowych zaangażowanych w ruch produktów od dostawcy do klienta. Spedytor może mieć do czynienia z wieloma kwestiami eksportowymi i importowymi, które mogą być zaangażowane w ruch towarów.

Spedytor jest zatrudniony w celu dostarczenia produktu do klienta w określonym terminie i nieuszkodzonym stanie. Spedytor dostarcza klientom usługi, które są ubezpieczone, aby upewnić się, że jeśli towary zostaną uszkodzone, koszty poniesie ubezpieczyciel i firma transportowa nie poniesie odpowiedzialności za szkody.

Opakowania

Spedytor powinien zapewnić klientom pomoc w pakowaniu ich produktów do wywozu. Opakowania, które normalnie byłyby używane do wysyłki na terenie Stanów Zjednoczonych, mogą nie wystarczyć do dłuższego transportu, jeśli przedmioty mają być załadowane do kontenera lub załadowywane i rozładowywane kilka razy wzdłuż trasy.

Produkt może być przechowywany w środowiskach, w których może wystąpić skrajna temperatura lub pogoda. Jeśli przesyłka jest wysyłana drogą lotniczą, spedytor może zasugerować opakowanie, które jest lżejsze niż zwykle, aby koszty wysyłki ograniczyć do minimum.

Etykietowanie

W celu wykazania dokładnych pozycji w pojemniku transportowym, niebezpiecznych przedmiotów, kraju pochodzenia, prawidłowej wagi w funtach i kilogramach, dokumentów w odpowiednim  języku docelowym, wymagane jest prawidłowe przygotowanie etykiet, co leży w kwestii spedytora.

Dokumentacja

Dokumentacja jest ważna dla przesyłki przedmiotu za granicą. Istnieje szereg dokumentów, które spedytor musi przygotować do wysyłki wymagającej specjalistycznej wiedzy.

Faktura handlowa – faktura to rachunek za towary od sprzedającego do kupującego. Przy ustalaniu wartości cła może być użyta do określenia prawdziwej wartości towarów.

Certyfikat pochodzenia (COO) – COO to podpisane oświadczenie, które identyfikuje pochodzenie pozycji eksportowej.

Certyfikat Kontroli – Ten dokument może być wymagany przez klienta do poświadczania, że ​​towary zostały poddane inspekcji lub testom, a jakość towaru jest do zaakceptowania.

Licencja eksportowa – niniejsza licencja jest dokumentem rządowym, który zezwala na eksport towarów w określonej ilości do określonego przeznaczenia.

Deklaracja eksportowa dla przetwórców (SED) – SED jest używany do statystyk dotyczących wywozu. Jest on przygotowany za pośrednictwem US Postal Service (USPS), jeśli wysyłka przekracza 500 USD.

Lista opakowań eksportowych – jest to szczegółowa lista opakowań, która zawiera poszczególne elementy przesyłki, typ, masę brutto i pomiary pakietów.

 

Firmy chcące eksportować towary mogą skorzystać z usług spedytora, aby nie tylko oszczędzić czas i wysiłek, ale dać gwarancję trafienia towarów na miejsce w sposób terminowy i bez incydentu. Spedytor może dostarczyć firmie exportowej całą niezbędną dokumentację, jak również skontaktować się z firmami transportowymi, którzy muszą dostarczyć towary do klienta.

 

Artykuł sponsorowany

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *