Jeżeli prowadzimy firmę, w której znajduje się duża ilość sprzętu komputerowego oraz zainstalowanego na nim oprogramowania, często trudno jest przeprowadzić skuteczną inwentaryzację oraz mieć pełną kontrolę nad wszystkimi elementami firmowej sieci komputerowej. Całe szczęście na rynku dostępne są narzędzia, których zadaniem jest automatyczna inwentaryzacja i tworzenie dokładnych raportów. Jednym z bardziej zaawansowanych programów tego typu jest Lansweeper 7, którego zalety przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Niezawodny kontroler stworzony w jednym celu

Człowiek wykonujący inwentaryzację może niechcący popełnić błąd lub pominąć istotne szczegóły. Sytuacja taka nie zdarza się, gdy do czynienia mamy z programem komputerowym. Dlatego też Lansweeper 7 jest doskonałym narzędziem pozwalającym na dokładne kontrolowanie ilości, rodzaju oraz stanu zainstalowanego sprzętu i oprogramowania. Po zakończonym zadaniu automatycznie wygenerowany zostaje dokładny i szczegółowy raport zawierający wszystkie kluczowe informacje.

Na wskazany e-mail Lansweeper 7 przesyła nie tylko informacje, jakiego rodzaju urządzenia działają w lokalnej sieci, ale także czy były usuwane jakieś ich komponenty. Dotyczy to nie tylko komputerów, ale także drukarek, skanerów i innych urządzeń peryferyjnych. Jeżeli chodzi natomiast o inwentaryzacje oprogramowania, program ten jest w stanie wykryć programy bez licencji, zainstalowane nielegalnie czy też te, które wymagają aktualizacji do najnowszej wersji. Także niestandardowe lub podejrzane procesy są zgłaszane, gdy tylko zostaną wykryte.

Dokładna inwentaryzacja

Rodzaj oraz ilość sprzętu i oprogramowania, jakie jest w stanie wykryć Lansweeper, jest imponująca. Jeżeli chodzi o sprzęt, są to nie tylko stacje robocze, drukarki, routery, ale także monitory, urządzenia USB, kamery IP czy też odtwarzacze multimediów. Także zakres oprogramowania, jaki inwentaryzuje ten program, jest szeroki. Może on pracować na różnych systemach operacyjnych, bez potrzeby instalowania klienta na każdym komputerze. Jest to konieczne jedynie na komputerze z uprawnieniami administratora danej sieci. Korzystanie z tego oprogramowania jest proste dzięki zastosowaniu przejrzystego interfejsu WWW. Dlatego też osoba lub osoby odpowiedzialne za inwentaryzacje sprzętu komputerowego poradzą sobie z tym zadaniem bez zaniedbywania innych obowiązków.

Stałe doskonalenie produktu

Oprogramowanie to zostało stworzone przez studio Lansweeper NV. Twórcy skoncentrowali się na rozwijaniu swojego flagowego produktu, tak by spełniał on wszystkie potrzeby zgłaszane przez użytkowników. Istnieje możliwość dokonania cyfrowego zakupu, za pośrednictwem sklepu Vebo, gdzie pod adresami https://www.vebo.pl/lansweeper-nv oraz https://www.vebo.pl/lansweeper znajdują się wszystkie potrzebne do tego informacje.

Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, ponieważ każda z częstych aktualizacji przynosi nowe opcje oraz funkcje, dzięki czemu inwentaryzacja nawet ogromnych ilości sprzętu PC jest zadaniem prostym i wykonywanym w szybkim czasie.

Similar Posts